ד"ר עזיז שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 

הצמדת אוזניים

 
 
הקדמה
ניתוח הצמדת אוזניים נועד לטפל באוזניים בולטות, לתת להם צורה יפה ולהצמיד אותם. ניתוח אוזניים בולטות מטפל בעיוות באוזן החיצונית ואינו קשור לשמיעה. ניתוח הצמדת אוזניים מומלץ לבצוע לפני כיתה גיל א' במטרה למנוע כמה שיותר סבל ונזק נפשי שיכול להיגרם לילדים בעקבות העיוות באוזניים. ידוע שהאוזן מגיעה לגודל כמעט סופי כבר בגיל שבע שנים ולכן ניתן לבצע את הניתוח בגיל צעיר. הניתוח ניתן לביצוע גם בגיל מבוגר ובעצם, אין מגבלת גיל. ניתוח 

הניתוח
ניתוח אוזניים בולטות מבוצע דרך חתך בחלק האחורי של האוזן. בניתוח מבצעים עיצוב של סחוס האוזן, ובסוף הניתוח חובשים את האוזן חבישה החובשת את כל הראש. המטרה העיקרית של הניתוח היא לשחזר את הכפל הקדמי בסחוס האוזן. העיוות של האוזניים הבולטות נובע מהיעדר הכפל, ושחזורו מקרב את האוזן לקרקפת ומטפל בעיוות של אוזן בולטת.
 
 
 
הצמדת אוזניים - לפני ואחרי
 
 
 
לאחר הניתוח
לאחר הניתוח יש להשאיר את חבישת הראש למשך שבוע ימים. מטרת החבישה היא לשמור בשבוע הראשון על הצורה המשוחזרת של האפרכסת ולתת לה את התמיכה לצורה החדשה. לאחר כשבוע מורידים את החבישה. לאחר הניתוח צפוי שתהיה נפיחות ובצקת באזור האוזניים. הנפיחות יכולה להימשך עד שישה שבועות. מרגע הורדת החבישה ניתן לחזור לפעילות והנפיחות והבצקת אינן מגבילות את התפקוד בחיים היומיומיים. החזרה לשגרה מתבצעת באופן הדרגתי.

לאחר ניתוח הצמדת אוזניים יש צורך להשתמש בסרט של ספורטאים, במיוחד בשעות הלילה. הסרט מונח על הקרקפת ומקרב את האוזניים לקרקפת, לתקופה של עד כשישה שבועות.

תופעות לוואי וסיבוכים
תופעות לוואי הקשורות לניתוח הצמדת אוזניים דומות לתופעות לוואי כלליות של כל ניתוח:

  • סכנת זיהום וסכנת שטף דם.
  • הצלקת אשר נשארת בחלק האחורי של האוזן - קיימים מקרים שבהם יש נטייה להצטלקות קלואידית, אך מקרים אלו נדירים.
  • אסימטריה והבדלים בין הצדדים - אולם ברוב המקרים ההבדלים בין שתי האוזניים מוגדרים בטווח התקין, וחולפים תוך שלושה עד שישה חודשים.

סיכום
ניתוח אוזניים בולטות הוא אחד הניתוחים בעלי ההשפעה החיובית המרבית על המטופל/ת, במיוחד אם הוא מבוצע בגיל צעיר.
 
שאלות ותשובות הצמדת אוזניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ציפורן 2/5, נצרת עילית
טל': 6013011 - 04
פקס: 6013012 - 04
 

 
 
חפשו אותנו ב- 
 
 
 
Show Profile
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
יצירת קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha