ד"ר עזיז שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 

השבוע הראשון לאחר ניתוח אף

 
אחר הניתוח המטופלת ילך הביתה עם חבישה מעל האף (גבס), למשך שבוע ימים. עם השחרור יש לעקוב אחרי ההמלצות של ד"ר שופאני אשר כוללות החלפת החבישה הקדמית לאף, וכמוכן ימליץ על ישיבה עם ראש מורם בכדי להקטין מכמות הנפיחות והדימומים, ויש למנע מהרטבת איזור החבישה, ומנוחה בבית למשך שבוע.
ד"ר שופאני ימליץ על קבלת אנטיביוטיקה לאחר הניתוח, ונתן לקחת נגד כאבים לפי הצורך.

המטופלת יכולה לצור קשר עם צוות המרפאה וד"ר שופאני מוכן לתת תשובה לכל שאלה.

לאחר הניתוח, את החבישה הקדמית לאף יש להחליף ככל שהיא מתמלא בהפרשות דם,והטפטוף וההפרשות צפיות להיות בימים הראשונים. וברמת העיקרון ברגע שההפרשות והדימום מפסיקות נתן להסיר את הפד הנמצא קדמית לאף. ניתן לנקות את השפה העליונה וסביב האף עם מקלונים של צמר גפן בעדינות.

לאחר הניתוח מופיעים שטפי דם סביב העיניים והם תופעה טבעית לחלוטין, כאשר ביום הראשון לאחר הניתוח תתחיל כאשר מיד לאחר הניתוח תופיע נפיחות קלה אשר תלך ותתגבר ביום למחרת  כאשר תגיע  ובהמשך תתחיל  לרדת באופן הדרגתי ותלך ותעלם, שטפי הדם ייעלמו במשך השבוע שטפי הדם נספגים בהדרגה, הצבעים הכחולים בעפעפיים התחתונות הם משתנים לירוקים ובהמשך לצהובים ונספגים ונעלמים באופן הדרגתי תוך שבוע עד 10 ימים.

ביומים הראשונים לאחר הניתוח יהיו טמפונים  באף ועל כן יהיה קשה לנשום דרך האף, מטרת הטמפונים היא ללחוץ על הרקמות בכדי לעצור דימומים והפרשות. עם הסרת הטמפונים ניתן לחוש בהקלה ופתיחת מעבר האוויר, אומנם עדיין תישאר נפיחות בשטחים הפנימיים של האף באזור המחיצה ובקירות הצדדים של האף, הנפיחות אחראית על המשך התלונות של קשיי הנשימה ובמיוחד בשבוע הראשון, תופעה אשר הולכת וחולפת עם היעלמות שטפי הדם והנפיחות באף ובד"כ מקובל שבחודש הראשון יכולים להיות קשיים בנשימה דרך האף.

במהלך הימים הראשונים לאחר הניתוח ניתן לנקות את החלק החיצוני של חלל האף עם מקלונים של צמר גפן. ניתן לעזר במקרים של תחושת גודש קשה בטיפות מי המלח בתוך הנחיריים מספר פעמיים ביום יכולים לעזור ולהקל על התלונות של תחושת החסימה במעבר האוויר באף.

בתום השבוע נפגשים במרפאה של דר שופאני להורדת הגבס והמטופלת יכולים לחזור לחיים שגרתיים. לאחר הורדת הגבס ניתן לראות את האף החדש אבל זו לא התוצאה הסופית כי עדיין יש נפיחות  רבה.

התגובות והשינויים והחלמה השונה ממטופל למטופל, וברמת העיקרון צריך להיות בטוח שכל השינויים האלו נעלמים כמעט בסוף השבוע הראשון כאשר ניתן לחזור לחיים ולפעילות השגרתית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ציפורן 2/5, נצרת עילית
טל': 6013011 - 04
פקס: 6013012 - 04
 

 
 
חפשו אותנו ב- 
 
 
 
Show Profile
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
יצירת קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha