ד"ר עזיז שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 

סיבוכים לאחר ניתוח הגדלת חזה

 
דומה לכל ניתוח, ניתוח הגדלת חזה מלווה בסכנה של שטפי דם וזיהומים, אלה הסיבוכים הידועים ביותר ושכיחותם מגיעה לאחוז אחד. זאת בשל העבודה שהשתל הוא גוף זר, שעלול לגרום לזיהומים. במקרים האלו יש צורך להוציא את השתל לתקופה זמנית ובהמשך להחזיר אותו.

את שאר הסיבוכים הם פחות ידועים ושיכיחים בניתוח הגדלת חזה וכוללים

דלף סיליקון: למרות שהשתל לא קרוע והוא שלם ידוע שקיימת דליפה של כמות מינימלית של סיליקון, וסיליקון בכמיות קטנות נמצא בחלבשתןדם. אומנם אין הוכחה או שלילה של נזק מהדליפה הזו.

פגיעה בתחושה בפטמה לאחר ניתוח הגדלת חזה :- יתכן ותהיה ירידה זמנית בתחושה בפטמות. בד"כ ההתאוששות של התחושה בפטמות חוזרת תוך תקופה של 3-6 חודשים. במקרים נדירים תתכן פגיעה לצמיתות בתחושה בפטמות.

אסימטריה בין השדיים לאחר ניתוח הגדלת חזה : תתכן ותהיה אחרי הניתוח ויהיו הבדלים בצורה ובגודל בין השדיים, ההבדלים הללו ישתפרו אחרי הניתוח תוך ששה שבועות עד שלושה חודשים.

קרע בשתל הסיליקון: ידוע ויכול לקרות קרע בשתל, הסיבות אשר מביאות לקרע אינן מוגדרות וכנראה תלוי באורך החיים של השתל ומרכיבים נוספים שלא ניתנים לצפייה, הקרע יכול לגרום לכאבים ולשינוי בצורת השד, האבחנה נעשית ע"י ביצוע בדיקת US  ו MRI.

הופעת קפלים בשדיים אחרי הגדלה : ידועה וקשורה לכל סוג של שתל, בכל צורה, מכל סוג ובכל גודל יש קפלים ולעיתים קמטים. הבנתי שלפעמים ניתן אינה  להרגיש את השתל, הקפלים או הקמטים ושלעיתים נדירות יותר אפשר לראות את הקפלים וגבולות השתל גם ללא מגע. ידוע לי שמידת הופעת הקפלים וקמטים על גבי השד, אינה ניתנת לחיזוי ואינה בשליטת הרופא ולא ניתן לצפות אל מי ועד כמה יורגש השתלהקפלים או הקמטים, התופעה שבד"כ יותר אצל רזים. הוסבר שתמיד מרגישים את השתל בחלק התחתון הצצדי של השד.הוסבר לי שתופעה זו אינה מסוכנת וניתנת לשיפור(אך לא ניתן להעלימה כליל) בניתוח נוסף, על ידי החלפת השתלים, שינוי מיקום השתלים(מעל או מתחת לשריר.

קרעים בעור: יתכנו ויופיע בעור השדיים, קשה לצפות מתי ואצל מי תופיע התופעה אמנם ברור שבכל שעולים בגודל של השתל עולה סכנת הופעת הקרעים אין טיפול לקרעים. התופעה שכיחה אצל צעירות אשר לא עברו הריון ולידה ועור חזה לא עבר מתיחה.

מעקב:
לאחר ניתוח הגדלת חזה יש צורך שהאישה תמשיך במעקב בדיקת השד ובבדיקה עצמונית, בדומה לכל אישה רגילה ולפי המלצות משרד בריאות.
 
הסבר כללי על ניתוח הגדלת חזה | ישיבה לפני ניתוח הגדלת חזה | שתל סיליקון | צורת השתלים ושיטות לניתוח הגדלת חזה | יום הניתוח להגדלת חזה | סיבוכים בעקבות ניתוח הגדלת חזה | טופס הסכמה והסבר לניתוח הגדלת חזה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ציפורן 2/5, נצרת עילית
טל': 6013011 - 04
פקס: 6013012 - 04
 

 
 
חפשו אותנו ב- 
 
 
 
Show Profile
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
יצירת קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha