ד"ר עזיז שופאני
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 

שתל סיליקון

 
 
הסיליקון הוא אחד המרכיבים הנפוצים בטבע, המצוי  במספר צורות. שתלי הסיליקון מורכבים ממעטפת סיליקון ותוכן של  ג'ל סיליקון. קיימים היום שתלים עם ג'ל סיליקון בעל צמיגות נמוכה וצמיגות גבוהה יותר. ההעדפה כיום היא להשתמש בשתלים שיש בהם ג'ל צמיג, COHESIVE - ג'יל חצי מוצק שיתרונו המובהק טמון בכך שהוא אינו נוזל במקרה של קרע. 

היתרון של שתלי הסיליקון טמון בשתי עובדות בסיסיות. הראשונה, שהשתל הוא רך ועדין ודומה במרקמו ובתחושתו לשד הרגיל. השנייה, שלחומר הסיליקון נטייה נמוכה לגרום לתהליך דלקתי ובעקבות כך לדחיית השתלים. לכן הוא אחד החומרים הנפוצים ונעשה בו שימוש נרחב.

קיימים שתלים המכילים מלח ובהם המעטפת עשויה מסיליקון והתוכן כולל נוזל מי מלח. לשתלים אלו תחושה ומרקם של נוזל, ותוצאותיהם אינן פחות אסתטיות ופחות  מועדפות  בהשוואה לשתלי הסיליקון לכן השימוש בהם בארץ בהגדלת חזה אינו כה נפוץ כמו שתלי הסיליקון.

למרות הפיתוח של שתלים חזקים, טובים ובאיכות גבוהה, קיימת עדיין הסכנה לקרע בשתל. הגורם לקרע אינו ברור, וייתכן שהוא נגרם בעקבות טראומה חיצונית חוזרת  או  קשורה לבלאי  של  השתלים. הקרע יכול להופיע אחרי תקופה קצרה וגם אחרי שנים רבות, ולגרום לשינוי בצורת השד ולכאבים. ניתן לגלות ולאבחן את השינויים האלו בעזרת בדיקת אולטרא-סאונד או בעזרת בדיקת MRI, שהיא בדיקת הבחירה היום לגילוי בעיות בשתלים. במקרים ומתגלה קרע בשתל יש צורך בהחלפה.
 
 
 
שתל סיליקון
 
 
 

ידוע שקיימת דליפה של כמויות מזעריות של סיליקון, אשר מסוגלת להגיע לגוף. הכמויות האלו הן ברמה מזערית מאוד, ובמחקרים שנעשו  לא הוכח, היום כל קשר ישיר בין ניתוח הגדלת חזה והשימוש בשתלי סיליקון לבין מחלות סיסטמיות דוגמת דלקות פרקים או מחלות עצבים. יש לציין שהשינוי אשר נעשה במעטפות השתלים ובצמיגות ג'יל הסיליקון הקטינו באופן ניכר סכנת דליפת הסיליקון.

אחת הבעיות שנותרה קשורה לניתוח הגדלת חזה והשימוש בשתלי הסיליקון הינה ההתקשות וההתכווצות של הקופסית מסביב לשתל. מסביב לשתל הסיליקון מתפתחת באופן טבעי מעטפת, שהיא תופעה תקינה. במצבים מסוימים יכולה המעטפת לעבור תהליך התכווצות מסביב לשתל. התופעה בלתי צפויה ושונה ממטופלת למטופלת ותלויה בתכונות הגוף. הבעיה יכולה לגרום לחוסר נוחות ובמקרים קשים יותר לכאבים ולשינויים בצורת השד, דבר אשר במקרים קיצוניים מחייב בניתוח לפיתרון הבעיה ולהחלפת שתל הסיליקון.

הניתוח נחשב לאחד הניתוחים הפלסטיים הבטוחים, למרות שהוא כולל השתלת שתלי סיליקון, החדרת גוף זר לגוף. אולם עובדה זו אינה מונעת מביצוע הניתוח או מגבילה את הצלחתו, אלא רק מחייבת את המטופלת לדעת ולהבין את הנתונים הקיימים היום ברופאה לגבי ניתוח זה. במכלול השיקולים, הניתוח נחשב כבטוח אחד הניתוחים  הנפוצים.

מטרת הניתוח היא להגדיל את השד באמצעות תוספת של שתל סיליקון. ההצלחה בניתוח מחייבת שיחה ובדיקה ישירה של המטופלת, כולל מתן דגש מיוחד על צורת השד, סוג העור, מידת האלסטיות של העור, עובי שכבת העור וגמישות הרקמה. כמו כן יש צורך במדידה מדויקת של המדדים המקובלים בבדיקת השד, המתייחסים למיקום הפטמה על השד ומיקום הפטמה ביחס לכפל התת שדי.
 
הסבר כללי על ניתוח הגדלת חזה | ישיבה לפני ניתוח הגדלת חזה | שתל סיליקון | צורת השתלים ושיטות לניתוח הגדלת חזה | יום הניתוח להגדלת חזה | סיבוכים בעקבות ניתוח הגדלת חזה | טופס הסכמה והסבר לניתוח הגדלת חזה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ציפורן 2/5, נצרת עילית
טל': 6013011 - 04
פקס: 6013012 - 04
 

 
 
חפשו אותנו ב- 
 
 
 
Show Profile
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
יצירת קשר
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
  טלפון:
 
* אימייל:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha